زیبایی‌هایش

این کلمه ها را به کسانی تقدیم میکنم که زیبایی دیگران را می بینند و به انها یاداوری میکنند و به کسانی که خودشان را با تمام خصوصیاتشان عاشقانه دوست دارند..

روزی روزگاری…
اولین بار این رفتار را از استاد یوگایش دیده بود. ناخن هایش را زیبا دیده بود و ان را به او یاداوری کرده بود. ده سال از ان خاطره میگذرد و او هم چنین شده است. .

زیبایی
چشم هایش را عشقش، خنده هایش را روانکاوش، چال روی چانه اش را همکلاسی اش، موهایش را رفیق گرمابه و گلستانش، گونه ها و صورت گردش را دختری در خیابان به او یاداوری کرده اند.
جدیدا انگشت هایش برایش جلب توجه کرده اند. بارها مادرش به او گفته بود: که انگشت هایت را دوست دارم روبرویم بنشین که ببینمشان و لذت ببرم. اتفاقی جلوی اینه باشگاه عکسی از خودش گرفت . وقتی عکس را دید متوجه شد که چقدر عاشقانه انگشت هایش را دوست دارد.
.
دخترم..

به هر کسی که با او معاشرت میکنی دقیق شو. زیبایی هایش را ببین و به او یاداوری کن. مطمئنم تا مدت ها کلمه به کلمه حرفت وقتی یادش می اید دلش را گرم میکند. از خودت عکس بگیر. گوشه اتاق دوربین بگذار و وقتی داری کاری انجام می دهی خودت را ثبت کن، بعد با دیدن ان فیلم خودت را از بیرون ببین. وقتی یاد گرفتی تمام خودت را زیبا و عاشقانه ببینی از دوست داشتن خودت گریزی نخواهد بود. نتیجه این صلح این است که یاد میگیری زیبایی های اطراف را بهتر و دقیق تر ببینی، ادم ها و اتفاقات را با نقص هایشان زیبا درک کنی ، به وجد بیای و  زیبایی شان را به زبان بیاوری.
.
یاداوری میکنم به خودمان که یاداوری کنیم به دیگران زیبایی هایشان را..

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 4 =