مانترا | مهامریتونجایا (Mahamrityunjaya) مانترا چیست؟

  در سال ۱۹۸۸ پارامهامسا جی (Paramahamsa ji) در مراسمی دو نوع مانترای گایاتری (Gayatry Mantraو ماهامریتیونجایا (Mahamrityunjaya) را پیشنهاد کرد. او گفت: هرکسی که در آرزوی سلامتی و شفاست باید مانترا ماهامریتیونجایا را حداقل بیست و چهار بار در روز تکرار کند و تأکید کرد که اگر مانترا را با تمرکز، تداوم، خلوص قلبی و احساسی تکرار شود، سلامت خواهد بود اگر بیمار باشد شفا پیدا می‌کند.

ماهامریتیونجایا مانترایی برای الهه شیوا است. اما در واقع ارتعاش ایجادی از این مانترا اهمیت زیادی دارد. ترکیب اصوات در مانترا، ارتعاش خاصی در بدن ایجاد می‌کند. زمانی که ترکیبی از مانتراها یا سیلاب‌های صوت را بکار می‌گیریم، نیروی ذاتی و بالقوه این ارتعاشات را که در بدن خفته است تحریک می‌کنیم. مانترای ماهامریتیونجایا، ارتعاشات حاصل از این مانترا اختلالات موجود در سیستم ارتعاشی بدن را منظم می‌کند. این مانترا یک سپر قدرتمند از ارتعاشات الهی را برایمان ایجاد می‌کند.

متن مانترا را براتون میذارم که اگر دوست داشتید دانلودش کنید.

 

معنی مانترا: من شیوا (خداوند) را که بسیار مهربان است و عطر و بویش جهان را فرا گرفته است، عبادت می‌کنم که انرژی به روح و جسمم می‌بخشد. باشد که تمام مصائب و رنج‌هایم شبیه به ریختن میوه رسیده و بدون درد برطرف شود. باشد که بندهای همه اسارت‌هایم شکسته شود و  مرا برای همیشه آزاد کند. پروردگارا مرا از این چرخه بی‌پایان تولدهای مجدد و مرگ رهایی ببخش. پروردگارا شهد این اکسیر را به من عطا کن.

 

در این فایل ۱۰۸ دور این مانترا خوانده می‌شود.

لینک دانلود

اگر دوست دارید بیشتر درباره مانترا بدانید مطلب مراقبه | مانترا چیست؟ + انواع مانترا و کارکردهایشان را بخوانید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *